Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 9,350.98
Bitcoin Cash
USD 1,663.92
Ethereum
USD 765.26

Bytecoin Neden Düştü? Sonunda Bytecoin’den Beklenen Açıklama Geldi!

 

Son iki günden beri oldukça fazla şeyler söylendi ve yazıldı Bytecoin hakkında ama 2 gün bekleyiş sonunda resmi bir açıklama geldi.

Bytecoin Binance borsa’sında listenlenmeye başladıktan sonra, fiyatı yaklaşık %160 kadar atmıştı. Hemen sonrasında transferleri askıya alındı ve Coinmarketcap istatistiklerini güncellemeyi bırakmıştı. Sonrası zaten facia gibiydi. Fiyatı bir anda aşırı değer kaybetti ve gerçekten bir panik havası başladı. Aslında bu iki önemli aktörün piyasayı eğer isterlerse nasıl manipüle edebileceklerinin gerçek bir örneği gibi düşünülebilir. Sonunda resmi bir açıklama yapan yetkililer umarım yatırımcıdaki gerginliği bir nebze olsun azaltmışlardır.

Gerçekte olanlar aslında biraz farklı, En azından bytecoin’in yaptığı açıklamaya göre. Yapılan açıklama ise kısaca, 

Bytecoin Binance’de listelenme ye başladıktan kısa bir sonra, aşırı bir alım satım  ve madencilerin ilgisine maruz kaldı. Madencilerin kullandığı yazılımı güncellemedikleri ve kullanılan eski sürümdeki bir bug yüzünden network’de bir kararsızlık meydana geldi. Bu sorunu yaşayan herkesten çok özür dileriz.  Şu anda, tüm Bytecoin geliştirme ekibi bu sorunu en kısa sürede çözmek için çok çalışıyor. Tüm problemler tespit edildi ve bunların çoğu zaten onarıldı.

Resmi açıklama 

 

 

Bu tip sorunlar ile karşılaşan ilk ve son Bytecoin değil elbette ama genelde bu veya buna benzer sorunlar ile karşılaşıldığında firmalar resmi açıklamalarını çok daha hızlı yapıp piyasadaki gerginliği azalmayı deneyebilirler.