Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 6,403.38
Bitcoin Cash
USD 438.17
Ethereum
USD 203.20

LoyalCoin Hakkında Bilgiler

Çok detaylı ve google aramaları için cümleleri gevelemenin manası yok. Direkt içeriğe geçeceğim ki, siz merak ettiğinizi öğrenin ben de doğru bilgiyi paylaşmış olayım. Gerisi teferruat.

 

Loyal coin bir nevi Pundi X tarzı çalışan proje diyebiliriz. Hatta advisors kadrosuna baktığınızda onda da Nem ekibinden isimler görebilirsiniz. Peki bu proje ne yapmayı vaat ediyor?

  • Öncelikle çoğu kripto para gibi bu arkadaşlar da blockchain üzerine kurulmuş bir dijital para birimi. Coin değil, Token. yani NEM(XEM) ağı üzerinde oluşturulmuş bir jeton. (Tıpkı Ethereum erc20 tabanlı tokenlar gibi)
  • Ayrıca alım satım alanında bir ödeme metodu olmayı planlıyorlar ve neredeyse tüm ticari alanlarda kullanılmak gibi hedefleri var.
  • Coin alım satımının yapılacağı bir borsa hedefliyorlar. Henüz pratiğe geçirmiş değiller.
  • Kişiden kişiye (peer to peer) coin yollama ortamı yani bildiğimiz cüzdanlar.
  • Pundi X ile benzer tarafı ise POS hedeflerinin olması. yani bayiiler için bir ödeme alma aracı. Hali hazırda mobil uygulamaları var ama yalnızca mobil wallet.
  • Şu an göründüğü kadarıyla NEM ödemelerini de destekleyecekler. Fakat unutmada belirtelim ki, Pundi X XPOS’lar içerisinde de LoyalCoin ödemeleri desteklenmektedir. Yani LoyalCoin sahibi iseniz, XPOSlar ile ödeme alabilir, yapabilirsiniz.

 

Ayrıca ekibin appsolutely.ph  isimli bir platformu var ki, burası ayrı bir derya. Eğer hayata geçirebilirlerse ve ben doğru anladıysam dişe dokunur gelişmeler sağyalabilir yatırımcılarına.

Appsolutely platformunda hesap oluşturup kendi müşterileriniz için bir ticaret ve sadakat ödüllendirmesi yapabiliyorsunuz. Müşterileriniz sizin sunduğunuz ödüllendirme sistemi ile kazandıkları LocalCoin’leri başka coin/token’lara çevirebilecekler(dahili borsa).

 

Şahsi öngörüm;

NEM ekibinin el atıp destek verdiği projeler müthiş zıplamalar yapmasa da başarısız oluyorlar da diyemeyiz. Şu an sadece cryptopia borsasında olması fiyatının neden düşük olduğunun da sebebi. İki adet orta derece borsaya daha girmesiyle (Tabi btc hareketlerine bağlı olarak) iyi aşamalar elde edilebilir fiyatta. Malum cryptopia ve Kucoin de bulunan paralar tıpkı lanetliymiş gibi zarar ettiriyorlar. Tabii bu benim şahsi öngörüm.

 

Gelelim teknik detaylara;

Detay Tarihi: 30/06/2018

LoyalCoin (LYL)

Toplam arz: 9.000.000.000 LYL

Dolaşımdaki Arz: 4.934.048.956 LYL

Marketcap: $17.976.418 USD

Market sıralaması(CMC) 294

Website: https://loyalcoin.io/

Proje kaynak kodları: https://github.com/NemProject/nem.core

Fiyatlar(30.06.2018 – 14:54):

$0,003643 USD (9,53%) 
0,00000057 BTC (0,79%) 
0,02242370 XEM (-1,31%)

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017’den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum 🙂

About the author

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017'den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum :)

Leave a Reply