Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 8,313.00
Bitcoin Cash
USD 1,400.33
Ethereum
USD 663.53

Singapur’da Başlatılan Fiziksel Bitcoin Bank Notları

Singapurlu Tangem firması Kripto Paralar için akıllı banknotlar üretmeye başladı. Tangem firması bu geliştirdiği akıllı banknotları Singapurdaki en büyük alışveriş merkezinde bir pilot mağaza ile satışlara başladı.

Akıllı banknotlar, Ner biri içinde bulunan çipler sayesinde, önceden yüklenmiş bitcoinlere sahip olabilecekler.  Şu anda 0.01 (98USD) ve 0.05 (485USD) değerlerinde banknotlar satışlara başladılar.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre her bir akıllı banknot 2 USD maliyete sahip ve şu anda pazarın beklentileri görebilmek için sadece 10.000 adet üretmişler.  Firma kurucularının söylediklerine göre anında kullanılabilen ve anonim olan bu kartların yıl sonuna kadar kullanımı oldukça artacak.

Singapurdaki lansmanında bu kartları bütün dünya geneline yollamak istediklerini belirten Tangem yetkilileri şu ana kadar gelen tepkilerden oldukça memnun ve Yılbaşı ve bunun gibi özel günlerde ilginin ve satışların çok daha hız kazanacağına inandıklarını söylediler.

Ülkemize ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok. Belkide mevcut yasal düzenlemeler yüzünden bu sene gelmesi pek mümkün değil.

 

Haber kaynağı: ccn.com