Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 8,225.00
Bitcoin Cash
USD 1,259.45
Ethereum
USD 691.39

CREDITS (CS) Nedir? Credits ICO Teknik Analiz

 • Borsa Ticker: CS
 • Altyapı: ERC20
 • ICO Fiyatı : 1 CS = 0.19 USD (0.00020 ETH)
 • Beklenen Yatırım: 20,000,000 USD
 • Ön satışta Toplanan Yatırım: 3,000,000 USD
 • Toplam Token Adeti: 1,000,000,000
 • Satışa Sunulan Token: 60%
 • Kimlik Onay (KYC): Evet
 • Bonus : UP TO 30%
 • Min/Max Alım: 0.01 ETH
 • Kabul Edilen Ödeme: ETH, BTC

 

 

Merkezi ofisleri Singapurda olan  Credits 2018’in başlarında ICO sürecini tamamladı ve yaklaşık bir günde istenilen miktar toplandı.  ICO’a yatırım yapacaklar için genelde iyi olarak yorumlanır bu. Elbette Credits içinde olumlu bir süreç.  Credits kendi blokchain’ni oluşturma ve Akıllı kontratını oluşturma niyetinde. Son zamanlardaki popüler ICO’ların çoğu kendi akıllı sözleşme platformlarını geliştirmeye başladı. Akıllı sözleşmeler çok yakın gelecekte hayatımıza çokça nüfus edecek.  Credits de bu kervana katılmış ve belli bir yol kat etmiş bir ICO.

Resmi websitesinde Offshore firmalar ile çalışmıyoruz ve Singapur yasalarına uygun olarak çalışıyoruz diye belirtmişler, Bu aslında çok önemli değil gibi görünüyor ama aslında epeyce önemli. Piyasada onlarca gerçek adresi belli olmayan veya ortak ofis alanlarını adres olarak gösteren ICO varken kanunlara tabi olduklarını belirtmeleri ve sürekli kendi ofislerinden fotoğraf paylaşmaları yatırımcılarına kesinlikle güven veriyordur.

coinmarketcap

Projenin CEO’su Igor Chugunov bir yorumunda
Credits olarak Ön-ICO sürecinde 20 Milyon$ toplamayı başardık ve istediğimiz platformu geliştirmek için gerekli kaynağı sağladık.

 

Gerçi bu yorumu yaptıktan sonra normal ICO sürecinde yine yaklaşık 20 milyon $ daha toplamayı başardılar.  Cardano toplamda 68 Milyon $ toplamasına nazaran 2020’ye kadar bu bütçenin yetip yemeyeceğinden pek emin değillerken Credits’in 40 Milyon dolar ile bu bütçeyi tamamlaması gerekiyor. Evet toplanan paralar ciddi büyük meblağlar ama tanıtımlar, takım çalışanları, PR çalışmaları ciddi paralar tutuyor ve bu kadar büyük bütçeler çok kısa sürede tüketilebiliyor. Gerçi Credits gerek duyduğunda piyasaya Credits satabileceğini söylüyor.  Projeyi roadmape göre bitirmek çok önemli sonuçta belirli bir bütçeniz varken. Credits PR çalışmalarına epey önem veriyor, bitcointalk daki Türkçe destek sayfasına bakarsanız neredeyse bütün summitlere ziyaretçi veya katılımcı olarak katılıyorlar.

 

Telif hakları Credits

 

 

Credits Neleri Başarmayı Hedefliyor?

Yazının başında yazdığım gibi Credits kendi blockchain ini ve akıllı kontratlarını geliştirmeyi hedefliyor. Peki bu kadar kolay mı? Ne yazık ki değil, Bunu başarmaya en yakın şu anda EOS Haziran ayında Mainnet’i yayınlayacaklar. Credits’in roadmap’ine göre Haziran ayı sonunda ilk kararlı sürümü yayılacaklar.

Telif hakları credits

 

Teknik özelliklerini

Saniye 1.00.000 işlem onaylama
Düşük transaction ücreti 0.001$
0.01 Saniye’de işlem onayı
Akıllı kontratlar
Api
*Asenkron Sistem
*Yeni Blokchain
*Yeni Konsesyüs algoritması (dPoS+BFT)
*Homomorfik Şifreleme

*Credits eknolojileri diye belirtmişler ama bunlar sadece kendilerinin kullandıkları teknolojiler veya altyapılar. Hiçbirisini kendilerinin geliştirdiği bir teknoloji veya alt yapı değil.

Saniyede bir milyon işlem onaylacak bir teknoloji var mı bilmiyorum, GAS olarak ne kullanılacak ondan pek bahsetmemişler veya ben bulamadım araştırma yaparken.  Node kullanıp işlemleri onaylacaklarını söylüyorlar ama Masternode’ler gibi bunları 2. şahısların yapmasını isteyecekler ise bu işlem onay fiyatları ile zannetmiyorum kimse bu maddi zahmetin altına girsin.
Whitepaper’da ve kendi sitelerindeki iddalar gerçekten çok büyük, henüz bitmiş ve saniyede 40.000’den (VISA) fazla onay yapabilen çalışan veya stabilliği test edilmiş bir sistem yok.

Her yeni ICO sürekli ETH’den, EOS’dan Ripple’dan daha hızlı bir sistem geliştireceğim diyor ama henüz bunu yapabilmiş kimse yok ve Blokchain dünyasında hemen hemen herkesin kullandığı ETH’ye çamur atıp kendi projelerini öne çıkarmaları artık pek prim yapmıyor ve yatırımcılarında okumaktan bıkkınlık getirdi.

Yatırım yapma veya yapmama kararı elbette sizin sorumluluğunuzda. Biz sadece kendi bildiklerimiz ve okuduklarımız ile inceleme / karşılaştırma yapmaya çalışıyoruz.  Yatırım yapmadan önce çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz. ICO’lar çok riskli yatırımlardır.

Credits Geliştirici Takım:

Proje her ne kadar Singapur da olsa da geliştirici takımda çok fazla Rus var. Geliştirici takımdakilerin gerçekten çok iyi finans geçmişleri var.  Takım üyeleri ile ilgili detayı bu linkte bulabilirsiniz.

 

1 Response
 1. ferdi

  son günlere bende biraz araştirdim ama çok emin olmadım bu credits icosundan. Biraz daha takip etmek gerekiyor sanki.

Leave a Reply