Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 7,535.66
Bitcoin Cash
USD 996.54
Ethereum
USD 571.74

CNN (Content Neutrality Network) Token nedir? Ne işe yarar?

Blockzincir üzerine kurulmuş içerik barındırma ve pazarlama sistemi olarak düşünebilirsiniz. Yani bir makale yazarı veya fotoğrafçısınız ve çok güzel olduğunu düşündüğünüz eserinizi paraya çevirmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekek şey CNN ekosistemine dahil olmak ve oradaki binlerce hatta belki milyonlarca alıcının beğenisine sunmak olacak. Ya da bir sizin ortaya çıkardınığını bir haber ve röportaj da olabilir bu. Satın alınır ve anında paranız cüzdanınıza yatar.

CNN (Content Neutrality Network) Kullanıcılar ile içerik arasındaki engeli yıkıp, adil ve güvenli bir ücret dağılımı ile içerik pazarlaması imkanını sunar. Yani sizler için ağ üzerinde içerik satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz bir zemin oluşturulmuş oluyor.

CNN Türkiye Telegram grubuna buradan katılabilirsiniz.

 

Peki CNN (Content Neutrality Network)  modül olarak neleri sunmaktadır?

 

1- İçerik üretimi

  • İçeriğin uluslararası telif haklarıyla beraber üretilip koruma altına alınması
  • Derecelendirme ve sahte içerik tespiti.

2- İçerik dolaşımı (Content Circulation)

  • İçeriklerin tekrar içerik üretmeyi ve yollamayı teşvik edecek derecede bir dolaşım oranına sahip olması. Yani yoğun içerik hacmi.

3-  İçerik önerileri (Content Recommendation)

  • Merkezsiz içerik puanlama sistemi ve popüler içerik önerileri
  • Öne çıkan içerik ve içerik üreticilerinin paylaşımlarının güncellenmesi.

4- Katkıya dayalı gelir paylaşımı

Tüm katkı sunan kullanıcı, içerik üreticisi ve önericiye payları oranında katkı paylaşımı yapılır.

5- Teşvik ve ödüllendirme programı

  • Etkili dönüşüm için çok katmanlı/yönlü davet zinciri söz konusu.
  • Merkezsiz CNN bazlı ödüllendirme sistemi etkinliğini korur.
  • Gerçek zamanlı ve noktadan noktaya direkt gönderilen ödülllendirme yöntemi.

 

Proje ne kadar gerçekçi? Uygulama alanları nelerdir?

 

NewsDog isminde Hindistan’da faaliyet gösteren bir içerik sistemi mevcut.  40 milyon aktif kullanıcısı, Wemedia adıyla kurumsal 15 bin partneri ve binlerce standar media partneri olan bir kurumdan bahsediyoruz. Güzel olan şey bu firmanın CNN tarafından kullanılan ilk uygulama alanı olması. Yani hazır milyonlarca kullanıcı kitlesi olan bir sistemden bahsediyoruz. Aynı zamanda NewsDog 8 dil destekliyor ve Google Play üzerinde 200 bin kullanıcı tarafından 4.4 puan almıştır. Bu bence gayet olumlu bir haber.

Yazımızında devamında Takım, Partnership ve Advisor bölümlerini işleyeceğiz….

 

 

CNN Türkiye Telegram grubuna buradan katılabilirsiniz.

 

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017’den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum 🙂

Previous Post
About the author

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017'den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum :)

Leave a Reply