Join the larget crypto conference of 2018 in Dubai
Bitcoin
USD 8,992.00
Bitcoin Cash
USD 1,551.65
Ethereum
USD 736.62

Pundi X Hakkında Kısa bilgiler

PUNDI X (NPXS)

Eski kısaltması PXS olan PUNDI X swap organizasyonundan sonra NPXS (New Pundi X) olarak sembol değişikliğine gitmiştir.

Pundi X, kripto paraları kullanarak POS cihazları üzerinden alışveriş yapabilmek için kurulan bir sistemdir. Yani Yalnızca kendi kripto paraları ile değil, onlarca kripto parayı dönüştürüp destekleyen ve bunlarla alışveriş yapma imkanı sunan bir sistem amacı gütmekteler. Önceki versiyonlarından şimdiki hale swap yaparken tüm yatırımcılarının ellerinde bulunan PXS lere 1:1000 oranında NPXS olarak ekleme yaptılar. Bu eylemin aynısını ters oranla Paccoin yaptı ve yatırımcılarından inanılmaz sert tepki aldı. Yani 1:1000 oranında düşürdüler. Üstelik süreci de yönetemedikleri için, yatırımcıları tarafından scam olarak adlandırılmaya başladılar. Zaten toparlayamıyorlar da… Fakat Pundi X için tam tersi oldu ve yatırımcısı güven kaybetmedi. İlla ki kızgın olanların da sesi çıktı fakat cılız kaldı. Çünkü swap sürecinden yatırımın her aşamasında kadar Pundi X ekibi yatırımcılarını bilgilendirmek konusunda hiç taviz vermedi. Kurumsallığını korudu dersek, yerinde olur.

Pratikte gerçekleşen eylemleri

Öncelikle Pos cihazları hazır ve bununla ilgili test videolarını yayınladılar. Ayrıca Güney Kore’nin hatrı sayılır borsalarından biri olan Coinnest’in 300 bin adet Pundi X kart sipariş ettiği biliniyor. Pos Cihazlarına reklam almayı planlıyorlar ve bu reklam gelirinin %60’ı POS sahibine kalacak, kalanı yakılacak. (kaynak: https://twitter.com/cryptokoalas1/status/980405848567697408) Markalaşma konusunda diğer bilindik Kripto projesi olan Qtum ile anlaşmışlar. Güvenlik kanadında ise VeriMe ile anlaşmalılar. Swap sonrasında Advisor kanadında da güzel değişim gerçekleştirdiler.

Lon Wong (Nem.io başkanı, Dragonfly finetech şirketi kurucusu ve CEO su)

Kenji Sasaki : Fast and furious filminde araba parçalayan zengin bebelerine benzeyen bu arkadaşımız ise, Cardano (ADA)’nun kurucu ortağı.

Jeffrey Jones:  Bu Beyefendi ise General Motors Kore ve Mc Donalds Kore bölge yönetiliği yapmış.

 

Gördüğünüz üzere hatrı sayılır bir advisor kadrosuna sahipler. Ayrıca Ocak sonuna doğru düzenlenen Dubai Blockchain Summit organizasyonunda Kurucusu Zac Cheah’ın konuşmasına bakabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=qW0OzAGodkU

 

Bunun yanında en güzel haber ise, 34 ay boyunca sadık yatırımcılarına her ay sonunda ek token göndermeleri. Bunun için yapmanız gereken tek şey, satın aldığınız npxs tokenlerınızı MEW(Myetherwallet) cüzdanınızda tutmak. Böylece her ay sonu yatırımınızın %7.1’i kadar token eklenmiş olacak. Bu durumda bir yıl sonra elinizdeki token sayısı iki kat artmış oluyor zaten. Şimdi kafaları karıştıran şey şu; Airdroplar fiyatı aşağı çekmeyecek mi?
Cevap; aynı anda herkes satarsa etki eder ama sistem zaten sadakat çerçevesinde işliyor. Yani hemen satıyorsan zaten bu Airdrop’tan faydalanamıyorsundur.

 

 

Bu da Pos sistemi için test videosu. (Youtube’da aratırsanız fazlasını da izleyebilirsiniz.)

https://www.youtube.com/watch?v=PWESI8–Lcc

 

 

Özet bilgiler:

Pundi X https://pundix.com/

Değeri: (06.04.2017) : 0,00000011 BTC, 0,00000198 ETH, $0,000758

Dolaşımda olan miktar: 42.038.924.515 NPXS

Toplam miktar: 45.828.700.876 NPXS

Satıldığı Marketler: Coinbenne, Idex, Coinnest.

 

 

 

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017’den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum 🙂

About the author

3 ocak 1984 doğumluyum. 2000 Yılından beri görsel tasarım konularına meraklıyımdır ve ekmeğimi de medya endüstrisinden çıkarıyorum. Yaklaşık 15 yıldır Televizyon/Medya sektöründe Grafik tasarım ve animasyon (3d-2d ve Web tasarımı) uzmanı olarak görev yaptım. Son 4 yıldır yurt dışında proje bazlı yöneticilik görevimi sürdürüyorum.(Türkmenistan ve şimdi Irak) Amatör bir yazılımcıyım (Ruby on Rails, c# ve vbscript) Blockchain ve Kripto paralarla son 1 Yıldır (2017'den beri) ilgiliyim. Bu konu üzerine araştırıyor ve çeşitli platformlarda yazıyorum. Tabi ki blockchain dünyasında hayalimde olan projelerim de var. Onlara doğru koşuyorum :)

Leave a Reply